W dniach 18-19 marca 2026 r. odbyły się rozgrywki XI edycji szkolnego konkursu „Scrabble po angielsku”. Koordynatorem konkursu był nauczyciel języka angielskiego, p. Dariusz Różnicki. Do konkursu zgłosiło się 32 uczennic i uczniów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności językowe, strategiczne myślenie oraz zamiłowanie do języka angielskiego. Uczestnicy rywalizowali w kilku rundach, układając słowa na planszy i zdobywając jak najwyższe wyniki. Atmosfera często była pełna emocji, ale jednocześnie przyjazna, a uczniowie wspierali się nawzajem i wykazywali się zasadami fair play.

 

Konkurs nie tylko pozwolił sprawdzić znajomość słownictwa, ale także rozwijał kreatywność i umiejętność logicznego myślenia. Wszyscy uczestnicy zdobyli cenne doświadczenie a laureatami zostali:

1 miejsce - Franciszek Misiewicz z kl.4b1

2 miejsce - Barbara Aleksandrzak z kl.3b2

3 miejsce – Kateryna Vynnychuk z kl. 1b

4 miejsce -  Wojciech Frankiewicz z kl. 4b2

 

Ciekawe słowa tegorocznej edycji to m.in:

meek - łagodny, potulny, skromny

apex - szczyt, wierzchołek

coze - pogawędka

waive - rezygnować, zaniechać, zrzekać się

tilted - pochyły, przechylony

trope - przenośnia, metafora

qi - energia życiowa qi (chi)

 

Zapraszamy do wspólnej zabawy za rok!