27 kwietnia 2022r. odbyła się runda pucharowa ligi angielskiej, której tematem był: „Slang i nieformalna angielszczyzna: historia, rozwój, współczesne użycie”. Pytania przygotował prof. Radosław Dylewski, prorektor Wydziału Anglistyki UAM, znany specjalista amerykańskiej odmiany języka angielskiego. W komisji zasiedli również dr Katarzyna Remiszewska oraz dr Tomasz Skirecki, wykładowcy WA UAM. O puchar ligi angielskiej walczyły drużyny z I LO w Pleszewie, II LO w Poznaniu, XVI LO w Poznaniu, I LO w Gnieźnie, LO w Grodzisku Wielkopolskim oraz oczywiście „The Cheesecake Team” z Kopernika, w składzie: Helena Rozynek (3b2), Kacper Brukiewicz (3b1) oraz Borys Cieszyński (3b1).

Po godzinie zmagań i odpowiedziach na kilkadziesiąt niezwykle wymagających pytań, puchar ligi angielskiej 2022 powędrował do II LO w Poznaniu, drużyna Kopernika wywalczyła drugie miejsce, a trzecią miejsce na podium zajęli licealiści z Gniezna.

Być drugą szkołą w Wielkopolsce to znakomite osiągnięcie, podziękowania należą się całej naszej drużynie. Od października Helena Rozynek, Wojciech Jur (3b2), Kacper Brukiewicz, Borys Cieszyński, Dobrawa Karaś, Marianna Łabińska, Oliwia Szymlet (3b1) oraz Dawid Kopik (3e2) wytrwale walczyli o każdy punkt w sześciu, bardzo różnych tematycznie, rundach i bez wątpienia zasłużyli na tytuł wicemistrza Wielkopolskiej Superligi Liceów. Gratulujemy!